Producenci
Promocje
LANTO gr.8cm kostka brukowa  - powierzchnia melanż
LANTO gr.8cm kostka brukowa - powierzchnia melanż

68,90 zł

Cena regularna: 91,26 zł

Najniższa cena: 66,90 zł
m2
LANTO BASSO gr.6cm kostka brukowa  - powierzchnia melanż
LANTO BASSO gr.6cm kostka brukowa - powierzchnia melanż

58,90 zł

Cena regularna: 76,06 zł

Najniższa cena: 56,90 zł
m2
ADELANTO GRANDE gr.8cm kostka brukowa  - powierzchnia śrutowano-szczotkowana
ADELANTO GRANDE gr.8cm kostka brukowa - powierzchnia śrutowano-szczotkowana

105,90 zł

Cena regularna: 151,10 zł

Najniższa cena: 91,90 zł
m2
TOLEDO gr.6cm kostka brukowa - powierzchnia melanż
TOLEDO gr.6cm kostka brukowa - powierzchnia melanż

55,90 zł

Cena regularna: 90,41 zł

Najniższa cena: 50,90 zł
m2
LANTO GRANDE gr.8cm kostka brukowa  - powierzchnia melanż
LANTO GRANDE gr.8cm kostka brukowa - powierzchnia melanż

76,90 zł

Cena regularna: 104,30 zł

Najniższa cena: 73,90 zł
m2
TRENTO gr.6cm kostka brukowa - powierzchnia płukana
TRENTO gr.6cm kostka brukowa - powierzchnia płukana

59,90 zł

Cena regularna: 102,58 zł

Najniższa cena: 55,90 zł
m2
METRIK gr.6cm kostka brukowa - powierzchnia melanż/monocolor
METRIK gr.6cm kostka brukowa - powierzchnia melanż/monocolor

54,90 zł

Cena regularna: 90,41 zł

Najniższa cena: 54,90 zł
m2
PŁYTA CHODNIKOWA 35x35cm gr.5cm - powierzchnia płukana
PŁYTA CHODNIKOWA 35x35cm gr.5cm - powierzchnia płukana

9,90 zł

Cena regularna: 10,46 zł

Najniższa cena: 8,50 zł
szt.
TETKA z fazą gr.8cm kostka brukowa behaton
TETKA z fazą gr.8cm kostka brukowa behaton

43,90 zł

Cena regularna: 79,95 zł

Najniższa cena: 40,90 zł
m2
KRAWĘŻNIK ŁUKOWY wklęsły 15x30x75cm
KRAWĘŻNIK ŁUKOWY wklęsły 15x30x75cm

46,90 zł

Cena regularna: 69,81 zł

Najniższa cena: 44,90 zł
szt.
RAVENNA gr.6cm kostka brukowa Mix - powierzchnia melanż
RAVENNA gr.6cm kostka brukowa Mix - powierzchnia melanż

73,90 zł

Cena regularna: 85,95 zł

Najniższa cena: 70,90 zł
m2
MURO schody łupane 120x35x15cm - blok schodowy
MURO schody łupane 120x35x15cm - blok schodowy

111,00 zł

Cena regularna: 130,65 zł

Najniższa cena: 111,00 zł
szt.

Układanie kostki brukowej

Układanie kostki brukowej

W zakres usług, świadczonych przez naszych specjalistów wchodzi fachowe, dokładne i jednocześnie szybkie układanie kostki brukowej. Realizujemy zlecenia kompleksowo, rozpoczynając zaprojektowania powierzchni, przez pomiar terenu i przygotowanie podbudowy, aż po wykonanie nawierzchni.

Wykonujemy zarówno nawierzchnie chodnikowe, tarasy, alejki, jak i różnego rodzaju podjazdy, czy całe drogi, po których będą poruszać się samochody osobowe oraz dostawcze. Wybór materiału zależy od rodzaju projektowanej powierzchni i jej przeznaczenia. Doświadczeni i wykwalifikowani pracownicy z tej dziedziny pomogą Państwu wybrać właściwe materiały.

Świadczone przez nas usługi to nie tylko stworzenie nawierzchni na danym obszarze, ale także specjalistyczne pomiary, doradztwo, przygotowanie oferty cenowej i zabezpieczenie danej powierzchni. Wszechstronność naszych działań sprawiło, że wielu Klientów obdarzyło nas zaufaniem i pozwoliło wykonać zadanie od A do Z.

Technologia układania kostki brukowej

Układanie kostki brukowej to proces niezbyt skomplikowany, natomiast wymagający od fachowców z tej branży podstawowej wiedzy z zakresu geodezji oraz geologii. Aby nawierzchnia wyglądała estetycznie i służyła nam przez lata niezbędne jest prawidłowe zniwelowanie terenu oraz dobór właściwej podbudowy, a więc odpowiednich kruszyw, frakcji oraz grubości samej podbudowy, a także zastosowanie materiałów wykończeniowych o grubości dostosowanej do natężenia ruchu i obciążenia nawierzchni. Wszystkie te czynniki brane są pod uwagę na etapie projektowania nawierzchni.

Nasze realizacje dzielimy na kilka etapów:

Etap I - Oględziny

Na tym etapie przeprowadza się wywiad z inwestorem odnośnie doboru odpowiedniej podbudowy, kostki brukowej i samej aranżacji nawierzchni dostosowanej do wielkości, kształtów, kolorystki domu oraz samego otoczenia. Nasz fachowiec zawsze służy radą w tym zakresie, każdemu klientowi pozostawia do dyspozycji katalogi z naszą ofertą. Klienci zapraszani są również do naszego ogrodu pokazowego, gdzie na żywo mogą zobaczyć produkty takich firm jak Polbruk, Libet, Kost-bet, Bruk-bet czy Semmelrock i zapoznać się z fachową opinią naszych pracowników na temat poszczególnych realizacji poszczególnych usług oraz innych materiałów (np. płyt tarasowych czy galanterii betonowej).

Etap II - Wizualizacja

Po ustaleniach z klientem i na jego życzenie wykonujemy wizualizację, a więc projekt nawierzchni z ułożonej kostki brukowej uwzględniający wybrany wariant materiału, wzór ułożenia oraz wymiary projektowanej nawierzchni podjazdów, chodników czy też tarasów.

Etap III - Zniwelowania terenu inwestycji

Na tym etapie nasz pracownik wykorzystuje narzędzia takie jak niwelator czy poziomicę narzucając odpowiednie spadki tak aby nawierzchnia była przyjazna w użytkowaniu oraz miała odpowiednie odwodnienie. Cały ten proces jest zwizualizowany w postaci rozciągniętych sznurków na terenie budowy, które tworzą nam kształt nawierzchni jaką uzyskamy oraz pokazują na jakiej wysokości zostanie położony bruk, dzięki czemu wiemy jak głęboko powinniśmy wykorytować teren.

Etap IV - Korytowanie

Etap ten rozpoczynamy od mechanicznego i/lub ręcznego korytowania czyli usunięcia wierzchniej warstwy ziemi. Zazwyczaj głębokość wykopu waha się w granicach od 20-50cm w zależności od obciążenia i natężenia ruchu. Ziemię lub gruz z wykopu ciężarówkami wywozimy do miejsca, w którym są one utylizowane.

warstwy

Etap V - Układanie

Na kolejnym etapie przystępujemy do wykonania podbudowy zasadniczej z kruszywa o frakcji 30-60mm, zazwyczaj grubości 25-30cm (dotyczy posesji prywatnych), która jest ubijana zagęszczarką gruntu. Czasami niezbędne jest najpierw wykonanie warstwy odsączającej z pisaku w przypadku terenów gliniastych o słabej przepuszczalności wody.

Ponadto, jeżeli powierzchnia placu jest duża, a teren ukształtowany jest w różnych płaszczyznach, warto jest zastosować odwodnienie liniowe, które ułatwi nam odprowadzenie wody z posesji bądź to do kanalizacji deszczowej lub do zbiornika na deszczówkę, do których to podłączamy korytka liniowe. Tak zagęszczoną podbudowę uzupełniamy klińcem o frakcji 10-30mm i grubości podbudowy 5-8cm, ponownie ją ubijając.

Następnie wykonujemy ostatnią warstwę podbudowy potocznie zwaną „planem”. Do wykonania tej warstwy podbudowy wykorzystujemy podsypkę piaskowo-cementową lub z łupka czerwonego o grubości 2-4 cm, która wykonywana jest dwukrotnie, pierwsza warstwa zostaje ponownie ubita zagęszczarką gruntu, natomiast na drugiej warstwie jest już układana kostkę brukową. W trakcie wykonywania finalnych warstw podbudowy prowadzone są również prace towarzyszące związane z osadzaniem obrzeży chodnikowych, palisad czy krawężników, które to kładziemy na betonie lub podsypce piaskowo-cementowej.

Po ułożeniu kostki brukowej, nawierzchnia ta jest ubijana zagęszczarką gruntu z założonym elastomerem na płytę maszyny, aby uniknąć uszkodzeń mechanicznych. Proces układania kostki brukowej kończymy zapiaskowaniem piaskiem - najlepiej płukanym - o drobnym ziarnie, który pozwoli nam na zaklinowanie elementów współtworzących nawierzchnię. Tak wykonana nawierzchnia jest od tego momentu gotowa do użytkowania.


Krok I - Podsypka piaskowa po korytowaniu z zaznaczonymi poziomami brukowania (fot. Libet)

warstwy

Krok II - Zagęszczanie podbudowy (fot. Libet)

warstwy

Krok III - Mieszanie podsypki piaskowej z cementową (fot. Libet)

warstwy

Krok IV - Poziomowanie podłoża (fot. Libet)

warstwy

Krok V - Poziomowanie podłoża (fot. Libet)

warstwy

Krok VI - Poziomowanie podłoża (fot. Libet)

warstwy

Krok VII - Przygotowanie brzegów przed oporowaniem (fot. Libet)

warstwy

Krok VIII - Oporowanie (fot. Libet)

warstwy

Krok IX - Utwardzanie podłoża (fot. Libet)

warstwy

Krok X - Piaskowanie fug (fot. Libet)

warstwy

Etap VI - Prace porządkowe

Na tym etapie prowadzone są prace porządkowe związane z usunięciem z posesji resztek materiałów betonowych pozostałych z docinania, folii i innych odpadów powstałych w procesie brukowania. Następnie teren inwestycji zostaje przekazany inwestorowi.

Po jakimś czasie można też wykonać impregnację nawierzchni odpowiednim preparatem, który zmniejsza nasiąkliwość, wyciąga kolor i zabezpiecza ją przed zabrudzeniami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl